Keramické zvončeky

Chýbajú Vám vo Vašej predajni originálne keramické zvončeky? V našom výrobnom programe ponúkame 3 druhy zvončekov. Zvončeky mini, malé a veľké doplnené farebnou stuhou. Vo vnútri je uviazané srdce/gulička a pekne zvonia. Ponúkame rôzne farebné prevedenia, kde celé telo zvončeka je namočené v bielej alebo farebnej glazúre, alebo kombináciou farebných glazúr a vrchný úchyt je v odlišnej farbe.
keramické zvončeky

Výroba zvončekov

V minulosti sme všetky zvončeky točili ručne na hrnčiarských kruhoch. V súčasnosti sa z dôvodu nižšej fyzickej náročnosti a nižšej výrobnej/výslednej cene u koncových zákazníkov dnes uchyľujeme k ručnému odlievaniu do sádrových foriem. Pri zhotovovaní základných modelov si dizajn a tvar výrobku navrhujeme sami. Po vyhotovení modela sa vytvorí sádrová forma z ktorej sa pomocou ďaľších materiálov vytvorí rozmnožovacie zariadenie na výrobu sádrových foriem.
Po odliatí alebo zhotovení surového výrobku sa výrobok nechá dôkladne vysušiť min. 24 hodín a potom sa pomocou hrubej špongie zaretušuje/umyje a zbaví rôznych prílepkov. Po dôkladom očistení sa zvonček vypaľuje na prežah. Prežahnutím výrobku na prvý výpal 980°C-1100°C podľa typu hliny, alebo plastickej suroviny, sa získava 1. výpalom vyššia nasiakavosť, aby bol pórovitý výrobok schopný nasať konkrétne množstvo glazúry. Po oglazovaní sa na zvončekoch utiera spodná vrstva glazúry, aby sa v peci neprilepil na prekladovú dosku, nechá sa vysušiť a ide do pece na druhý výpal.
Po druhom výpale sa výrobky dôkladne kontrolujú a triedia podľa kvality. Na už vypálené zvončeky sa nanáša vodnou cestou na povrch skloviny potlač (nálepka alebo obtisk). Pri nanášaní obtisku sa musí zbaviť bubliniek a dôkladne sa vytláča so stierkou, aby po vysušení nezostali žiadne vzduchové medzery medzi výrobkom a keramickou farbou. Ak čerstvo potlačený výrobok obsahuje vzduchové bublinky, pred výpalom to nie je vidieť, ale po výpale sa výrobok znehodhotí, pričom sa už nedá nijak opraviť, aspoň nie v prvej triede výrobku. Po nanesení potlače sa výrobok nechá usušiť min. 24 hodín a po vysušení sa vypaľuje konečná potlač na teplotu 910°C-1100°C podľa potreby. Po konečnom výpale následuje vykladanie, opätovné kontrolovanie kvality a triedenie.

Zvončeky - mini

Mini zvončeky kód-062, z našej výroby majú najmenej výraznejší zvuk ako väčšie keramické zvončeky a sú najvhodnejšie predovšetkým pre takých zákazníkov, ktorí hľadajú výborný pomer cena, veľkosť a kvalita. Výška mini-zvončeka je 4,5cm a spodná šírka 4cm. Potlačiť vieme akúkoľvek grafiku, kresbu, maľbu, viac o druhoch potlače sa dozviete nižšie.
zvončeky mini

Zvončeky - malé

Kód zvončekov malých je 063 podľa typu potlače. Majú výraznejší zvuk oproti zvončekom mini a pekne zvonia. V súčasnosti patria medzi najpredávanejšie suveníry. Pri väčších odberoch ponúkame nízke veľkoobchodné ceny. Výška zvončeka malého je 5,5cm a spodná šírka 5,5cm.
zvončeky malé

Zvončeky - veľké

Kód 081 podľa druhu potlače. Majú hlbší, veľmi pekný zvuk. Výška je 7cm a spodná šírka 6,5cm. Veľkosť týchto produktov nám dovoľuje urobiť potlač väčších rozmerov, než je to u menších výrobkov a na konečnom výrobku je kresba lepšie viditeľná. Pri väčších odberoch pre registrovaných partnerov poskytujeme nižšie ceny a zľavy podľa veľkoobchodných podmienok.
zvončeky veľké

Druhy potlače

Konečnú a trvalú potlač vieme urobiť:
1. podľa priania zákazníka, s vlastnou fotkou alebo dodanou grafikou
2. Kresba našich originálnych motívov so Slovenskou témou ako: Jánošík, zbojníci, pastieri ...
3. Kresby anjelikov s nápisom *Pre šťastie*
4. Kresby kominárov s nápisom *Pre šťastie*
5. Slovenský znak s nápismi Slovensko a Slovakia
6. S potlačou pre rôzne iné príležitosti ako: Ďakovné, k narodeninám, jubileám ...

Zvončeky

ukážky zvončekov z našej tvorby
keramické zvončeky
Keramické zvončeky veľké s potlačou KVETY + nápis podľa výberu
keramické zvončeky
Keramické zvončeky malé s potlačou KOMINÁR pre šťastie + nápis podľa výberu
keramické zvončeky
Keramické zvončeky malé s potlačou téma Slovensko