Niečo o nás

Veľmi ma teší, že Vás zaujala naša výroba keramiky, magnetiek a suvenírov, ktorej som sa profesionálne začal venovať od roku 2001.
Všetkému prechádzalo moje štúdium v obore umelecký keramik na keramickej škole v Pezinku a prax získaná v Majolike v Modre pod vedením majstra Slávika, následne niekoľko ročná prax v keramických dieľňach môjho otca.
Štúdium som úspešne ukončil v roku 1993, ako umelecký keramik.
Samozrejme nemožno opomenúť mojich rodičov: otca Milana Mezeia st. a mamku Naděždu Mezeiovú, ktorí celý svoj život zasvätili výrobe keramiky a pôsobili v mnohých výrobných dielňach v Čechách aj na Slovensku, kde otec pôsobil, ako technológ a vedúci a mamka ako maliarka,
ktorá ozdobovala keramiku viacerými technikami.
V časti rodinného domu som si zriadil spolu s manželkou Denisou v roku 2001 malý ateliér v ktorom pokračujeme v rodinnej tradícií výrobe keramiky.
Naša výroba keramiky nie je sériová. Všetky produkty sú originálne a ručne vyrobené na hrnčiarskom kruhu, lisované alebo odlievané do sádrových foriem. Prioritou je pre nás kvalita konečných výrobkov, nie kvantita.

Tieto internetové stránky používajú súbory cookie. Prehliadaním stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií sa dozviete tu